Skupina vznikla v roce 2013 z původní rock-metalové formace BLUE ROSE.

Protože už kapela BLUE ROSE hrála kromě jiných (asi 40 songů od 20 světových i českých rockových a metalových skupin) také řadu skladeb od finské skupiny NIGHTWISH (jejich hudba se všem členům "velmi zamlouvá"), bylo jen otázkou času, kdy dojde k rozšíření původního repertoáru 6 skladeb od kapely Nightwish - "Amaranth", "Wish I Had An Angel", "For The Heart I Once Had", "Nemo", "Eva" a "Ever Dream" - o další skvělé songy. Na popud "skupinové pěvkyně" začala kapela přetřásat myšlenku založení samostatného projektu, který by se věnoval jen hudbě Nightwish. Na začátku roku 2013 navrhla zpěvačka budoucí kapely NIGHTWISH revival seznam skladeb, které se měly v budoucnu stát základem repertoáru skupiny (viz Repertoár).

V březnu roku 2013 začala kapela s novým basistou zkoušet nové skladby. Koncem roku 2013 jsme se rozhodli přidat k názvu NIGHTWISH přívlastek "tribute band" místo často používaného názvu "revival". Současný název skupiny je tedy NIGHTWISH tribute band.

V létě 2014 už skupina hraje repertoár složený z 12 vybraných songů od finské kapely a do budoucna jsou v plánu další skvělé skladby. Letošní přidanou skladbou je jeden z nejdelších songů kapely Nightwish a jmenuje se "Ghost Love Score", je z alba Once (2004) a patří k parádním kouskům finské skupiny.

V letošním roce 2015 jsme k původním 13 songům přidali další zajímavou skladbu, instrumentálku s názvem "Crimson Tide & Deep Blue Sea", která zazněla jen v koncertním provedení.

Tak tu máme další rok, tentokrát 2016, a opět dochází k několika změnám. Z loňských 13 hraných skladeb už je 14 a z původních 5 členů kapely se počet rozrůstá na 6. Tak nejdříve ten nový song - přidali jsme píseň z alba Wishmaster (2000) s názvem "She Is My Sin", která má velmi zajímavé aranže a patří k songům, které tzv. "šlapou" ... ale to všechny rychlé věci od Nightwish. Ohledně nového člena kapely: protože Nightwish na koncertech využívají celou řadu efektů a podkladové hudby, rozhodli jsme se přibrat dalšího hráče na klávesové nástroje (Honza Kovářík), abychom byli schopni alespoň část toho velkého množství hudby a zvuků (bez použití nahrávky) předvést. Možná to nebude stačit, ale zkusit to můžeme. 

S novým rokem 2017 se opět dějí v kapele velké změny. Místo hráče na klávesy se jménem Honza Kovářík k nám v lednu přišel hudebník s podobným příjmením - Jindra Kovářík. Náš původní klávesista Tomáš (Thuo) se rozhodl příležitostně přiložit ruku k dílu jako sólový kytarista a na jeho místo druhého klávesisty přichází v únoru 2017 Lukáš Klička. Protože už jsou od března 2017 nasmlouvány koncerty na různých místech v různých městech (Beroun, Plzeň, Brno, Praha ...), je potřeba rychle nazkoušet stávající repertoár. Po krátkém hostování nás opouští klávesák Lukáš a tím se všech klávesových partů zhostí Jindra ... v polovině roku tedy hraje kapela opět s jedním hráčem na klávesové nástroje. Dokončujeme novou skladbu "Bless The Child" a v plánu už jsou další zajímavé songy. Do konce roku stihneme zahrát na několika zajímavých akcích v různých městech.

Na začátku roku 2018 začínáme zkoušet (najednou) dva úplně nové "přírůstky" do repertoáru: "The Phantom Of The Opera" a "Sleeping Sun". Po tom, co jsou nové dva songy zařazeny do playlistu, pouštíme se do nových skladeb: "Élan" a "Over the Hills and Far Away". Koncem roku přecházíme na nový vzhled plakátů s novým výraznějším logem. Také jsme se pustili do nahrávání doprovodných samplů (klávesy, perkuse, smyčce, vokály...), aby byl sound písniček co nejvíce podobný originálu.